• Київ, Столичне Шосе 100, оф. 1-304, ТОВ "ТЕПЛОВІ НАСОСИ"
  • Понеділок-П'ятниця
    9:00 - 18:00
Телефон

(044) 495 55 69

close
Головна Послуги Монтаж ґрунтового контуру теплового насосу

Монтаж ґрунтового контуру теплового насосу

При встановленні теплового насосу для його роботи необхідно виконати монтаж ґрунтового контуру

В більшості випадків найоптимальнішим варіантом ґрунтового контуру є монтаж вертикальних свердловин для теплового насосу.

Перевагою системи вертикальних свердловин є її універсальність та надійність.

Монтаж такого ґрунтового контуру можна виконувати майже в будь-якому місці. Виключенням може бути хіба що місця з твердою скелистою породою що може суттєво збільшити вартість буріння. В таких випадках краще розглядати інший варіант ґрунтового контуру або навіть інший тип теплового насосу.

Ділянку землі, виділену під монтаж системи вертикальних свердловин після завершення монтажу можна використовувати практично для будь-яких цілей. Ніщо не буде нагадувати про реалізований монтаж адже труби будуть закопані глибоко під землею. Оскільки тепло відбирається з глибини землі, верхні шари ґрунту не виморожуються що запобігає обмерзанню грунта.

монтаж грунтового контуру

Сама система доволі проста, що робить її надійною.

Монтаж ґрунтового контуру починається з буріння свердловин.

Одразу після буріння свердловин в них опускаються геотермальні зонди – труби в яких циркулює незамерзаюча рідина (гліколь). Зонд може бути двотрубним або чотиритрубним. В першому випадку одна труба подаюча і одна зворотна. В другому – 2 подачі і дві зворотні. Саме завдяки циркуляції гліколю в цих трубах і відбувається відбір тепла від землі.

На кінці зонду монтується U-подібний кінцевик.

Кількість зондів і їх глибина залежать від потужності теплового насосу і особливостей геології.

Зазвичай навіть для самих малопотужних теплових насосів монтують мінімум два зонди.

По грубим підрахунках приймається що з одного погонного метра свердловини можна зняти близько 40-50 Вт. Знаючи потужність теплового насосу можна розділити її на 40-50 Вт і отримуємо загальну глибину геополя. Далі отриману загальну глибину ділимо на максимально можливу і доцільну глибину однієї свердловини, отримуємо кількість свердловин.

На будинках площею 200-300 м кв. кількість свердловин зазвичай становить 5-7 шт.

З кожного зонду виходить щонайменше дві труби які зводяться в розподільчий колектор. Колектор геополя може бути розташований в приямку на вулиці або в в теплопункті, біля теплового насосу.

В 2008 році, коли ми почали займатися монтажем геотермальних контурів, виявили проблему відсутності комплектуючих для геотермальних контурів, таких як кінцевики та розподільчі колектори. Наявні, на той момент на рику комплектуючі, мали високу ціну і великий термін поставки. Тому було прийняте рішення відкрити невеличке виробництво комплектуючих: кінцевиків для геотермальних зондів та розподільчих колекторів для геотермальних зондів. Спочатку ця продукція використовувалась лише для своїх об’єктів але з часом вона почала користуватися попитом серед практично всіх учасників ринку. Це привело до того, що невеличке виробництво, яке на момент 2019 року трансформувалось в повноцінне заводське виробництво, стало окремим напрямком діяльності. На сьогоднішній день ТОВ “ГЕОТЕРМ.ПРО” єдиний в Україні виробник кінцевиків та колекторів для монтажу геотермальних контурів. Має в своєму асортименті велику кількість колекторів різних типів, включаючи колектори внутрішнього встановлення з вбудованими витратомірами та запірно-регулюючою арматурою.

Наявність таких технічних можливостей виробництва та досвіду, дає нам змогу підлаштуватися під будь-який об’єкт і змонтувати геотермальний контур максимально дешево і якісно.