• Київ, Столичне Шосе 100, оф. 1-304, ТОВ "ТЕПЛОВІ НАСОСИ"
  • Понеділок-П'ятниця
    9:00 - 18:00
Телефон

(044) 495 55 69

close
Головна Послуги Монтаж теплового насосу повітря/вода (моноблок)

Монтаж теплового насосу повітря/вода (моноблок)

Монтаж теплового насосу повітря-вода (моноблок)

Вирішили замовити монтаж теплового насосу повітря/вода ?

І тут часто постає питання який вид повітряного теплового насосу краще – спліт чи моноблок. В обох випадка монтаж самого теплового насосу повітря/вода виконують на вулиці адже вони обидва відбирають тепло від повітря і гріють теплоносій для системи опалення. Але мають конструктивну різницю, яка полягає в тому що моноблок, розташований на вулиці, гріє теплоносій – воду, який подається в приміщення. Зовнішній блок спліта гріє фреон, який надходить в внутрішній блок розташований в приміщенні і вже в ньому віддає тепло воді.

Моноблочний тепловий насос більш надійний пристрій ніж спліт тому що весь Цикл Карно відбувається в межах теплового насосу.

Фреон не виходить за його межі. Всі фреонові трубопроводи в тепловому насосі виконані і перевірені на заводі. Через це ймовірність витоку фреону менша ніж в спліт системах.

Моноблочний тепловий насос дещо швидше монтується і для його монтажу необхідна менша кількість як інструментів так і персоналу, адже ніяких робіт по фреоновому контуру виконувати непотрібно.

Існує думка що через те що з зовнішнього блоку виходить вода існує ймовірність її замерзання при вимкненні електричної енергії. І такий сценарій дійсно можливий але тільки в тому випадку якщо не виконувати превентивних заходів при монтажі теплового насосу повітря/вода.

При монтажі теплового насосу повітря/вода, для запобігання замерзання необхідно забезпечити електропостачання всієї системи або хоча б автоматики і циркуляційного насосу.

В першому варіанті при вимкненому електропостачанні тепловий насос продовжує роботу але реалізація такого рішення буде дорога як в капіталовкладеннях так і під час експлуатації. Тому доцільніший є другий варіант – забезпечити безперебійне електропостачання циркуляційного теплового насосу. Таке рішення може бути виконане за допомогою звичайного ДБЖ і доступне по ціні.

При монтажі теплового насосу повітря/вода варто приділити увагу правильного розташування зовнішнього блоку. Він повинен бути максимально близько розташований до теплопункту для мінімізації тепловтрат через теплотрасу. Також слід обирати місце розташування подалі від житлових приміщень. З розвитком технологій теплові насоси стають все тихішими але розташований поруч зі спальнею тепловий насос може створювати дискомфорт. Втім до віддалених від житлових приміщень, зовнішніх блоків нарікань по шуму не має.

Ми працюємо лише з самим ефективним обладнанням NIBE, але навіть найефективніші моделі теплових насосів мають свою границю по мінімальній зовнішній температурі. Для флагманських моделей це -25. Такі морози бувають не щодня але варто передбачити резервне джерело тепла на випадок таких холодних днів. Ним може бути як газовий котел так і вбудований у внутрішній блок електричний котел.

Монтаж теплового насосу повітря/вода

Якщо монтаж теплового насосу повітря/вода і системи опалення виконано правильно, повітряний моноблок може створити серйозну конкуренцію геотермальному тепловому насосу.

Нерідко буває так що ефективність повітряного теплового насосу не набагато менша ніж геотермального, в той сам час як ціна теплового насосу повітря/вода нижча суттєво. Це залежить від вихідних даних об’єкту та конкретних моделей теплових насосів. Ми можемо виконати всі необхідні розрахунки і надати Вам техніко-економічні обґрунтування конкретної моделі теплового насосу безкоштовно.

Рекомендуємо переглянути відео з відгуком власника про роботу теплового насосу повітря/вода NIBE F2120.