Монтаж теплового насосу повітря/вода (спліт система)
На сьогоднішній день split система є мабуть найпоширенішим варіантом монтажу теплового насосу повітря/вода.
Як видно з назви “спліт” має два блоки. Тобто весь процес по Циклу Карно відбувається не в одному блоці (як у випадку з моноблочним тепловим насосом повітря/вода) а в двох. Зовнішній блок спліт системи відбирає тепло від навколишнього повітря, підігріваючи фреон. Останній, за допомогою цього тепла, випаровується. Далі фреон, по фреоновій магістралі, подається у внутрішній блок, де знаходиться конденсатор. В ньому відбувається стиснення фреону і передача тепла теплоносієві – воді. Монтаж фреонопроводу, що поєднує ці два блоки монтується безпосередньо на об’єкті. Фреон зазвичай знаходиться в зовнішньому блоці і після монтажу фреонопроводу заповнює всю систему. Цей факт зобов’язує бути більш прискіпливим при виборі підрядної організації ніж при монтажі моноблочного теплового насосу. Монтажна організація повинна вміти виконувати маніпуляції з фреоном. Окрім питання з надійністю системи виникає питання пов’язане з екологією. Витік фреону з фреонопроводу це забруднення атмосфери озоноруйнуючими речовинами (окрім деяких моделей які працюють на пропані та інших не озоноруйнуючих холодоагентах).
Після правильно монтажу теплового насосу повітря/вода спліт системи, власнику доступна перевага у вигляді надійності цієї системи.
Справа в тому, що при аварійному вимкненні електропостачання фреон ніколи не замерзне а значить система відновить свою працездатність одразу після відновлення електропостачання. Для забезпечення безаварійності моноблочного теплового насосу слід виконувати додаткові заходи.
Внутрішні блоки спліт систем мають різні конфігурації що дозволяє розширювати їх сферу застосувань. Серед них виділяються так звані “розумні блоки” які “на борту” мають практично все що необхідно для роботи системи. Це блок розміром зі звичайний холодильник в якому може бути: автоматика, бойлер ГВП, резервний електрокотел, циркуляційні насоси, розширювальний бак, групи безпеки та інше. Ці рішення займають менше місця і ідеально підходять для об’єктів з невеликими теплопунктами. Також є кастомні рішення, коли всі елементи системи встановлюються окремо. Такі рішення підходять, коли наприклад недостатньо об’єму вбудованого бойлеру або потужності електричного котла. Також такий підхід, дозволяє заощадити кошти, хоча такі рішення мають дещо гірший естетичний вигляд і займають більше місця в теплопункті.
Зазвичай монтаж теплового насосу повітря/вода спліт системи коштує дешевше ніж моноблочної системи.
Це робить split бестселером продаж в зв’язку з оптимальним співвідношенням ціна/якість/надійність.