• Київ, Столичне Шосе 100, оф. 1-304, ТОВ "ТЕПЛОВІ НАСОСИ"
  • Понеділок-П'ятниця
    9:00 - 18:00
Телефон

(044) 495 55 69

close
Головна Послуги Монтаж радіаторів

Монтаж радіаторів

Монтаж радіаторів для роботи з тепловими насосами

Встановлення радіатора опалення або батареї

Класичне рішення для нагріву приміщення будь-яким водогрійним джерелом тепла. Широкий асортимент видів радіаторів, які представлені на ринку, можуть задовольнити потреби на будь-який смак і гаманець. Якщо не враховувати дорогі “дизайнерські” радіатори, то в цілому монтаж радіаторів це одне з самих дешевих рішень для опалення водяною системою опалення.

монтаж дизайнерського радіатору

Вимоги до радіаторів при монтажу з тепловими насосами

Тепловий насос – низькотемпературне джерело тепла. Максимальна температура носія зазвичай не більше 65 градусів (якщо не враховувати менш ефективні двоконтурні теплові насоси). Але варто розуміти що чим вища температура теплоносія в тепловому насосі тим нижча його ефективність. Тому завданням проектувальника є максимальне зменшення температури теплоносія. Зменшуючи температуру теплоносія ми зменшуємо тепловіддачу від радіатору. Щоб тепловіддача не зменшувалась, необхідно використовувати радіатори більших типорозмірів. Такі радіатори будуть більш дорогими, але зможуть віддавати необхідне нам тепло при нижчій температурі теплоносія. Ефективність теплового насосу при цьому буде вищою. Рекомендована температура на лінії подачі має бути в межах 40-50 градусів. Варто звернути увагу на те що такий радіатор буде вдвічі більший ніж радіатор змонтований з класичним джерелом тепла (газовим/електро/твердопаливним котлом.

Таким чином, єдиним критерієм вибору радіатору для роботи з тепловим насосом є його температурний графік. На більшість радіаторів, які представлені на ринку, виробники надають технічні таблиці. В них вказана залежність тепловіддачі від температурного графіку.

Що буде, якщо виконати монтаж радіаторів зі звичайним температурним графіком 70/55 ?

Температурний графік 75/55 вказує на те що в системі при розрахуноквих параметрах, на подаючій лінії буде 75 градусів. В якості зовнішньої температури, для Києва наприклад, приймається -22 °C. Тобто при -22 °C, для комфортної температури в приміщенні, необхідна температура на вході в радіатор має бути 75 °C. Але -22 °C трапляється далеко не щодня, і більшість часу, навіть взимку, на вулиці температура набагато тепліша. Відповідно, для забезпечення комфортного клімату в приміщенні, необхідна менша температура подачі. Значить, що до певної температури на вулиці, тепловий насос зможе подавати в систему опалення температуру носія, достатньо для забезпечення теплом, опалювального приміщення.