• Київ, Столичне Шосе 100, оф. 1-304, ТОВ "ТЕПЛОВІ НАСОСИ"
  • Понеділок-П'ятниця
    9:00 - 18:00
Телефон

(044) 495 55 69

close
Головна Blog Охолоджувати чи не охолоджувати теплими підлогами з тепловим насосом?
теплі підлоги

Охолодження будинку “теплими” підлогами

Постійне питання яке можна почути від домовласника який планує реалізувати систему охолодження в своєму будинку – “чи можна охолоджувати теплими підлогами?”.

Однозначної відповіді на це питання мабуть немає але поділимось з вами деякими думками щодо цієї теми.

Література пише що таке охолодження є небажаним. Розуміння процесу підказує що холодне повітря має більше вагу, відповідно воно буде скупчуватися знизу приміщення. Зверху, в зоні де перебувають люди, повітря буде теплішим. Досвід експлуатації таких систем лише підтверджують теорію. Багато домовласників зазначають що відчувають дискомфорт від того що ходять по холодній підлозі влітку. Очевидно що охолодження більш доцільно робити стелями або стінами, якщо ми говоримо про охолодження поверхнями або фанкойлами, коли мова йде про охолодження в цілому.

Переваги

Проте в багатьох випадках не існує можливості встановлювати холодні стіни через конфігурацію приміщень. Іноді це пов’язано з значним збільшенням витрат, адже правильні системи “холодних стель” як і фанкойлів коштують не дешево.  В таких випадках доцільно передбачити можливість запуску пасивного холоду в “теплі підлоги”. Таке охолодження не дасть такого комфорту і ефективності які можна отримати з іншими видами охолодження, але може зменшити температуру в приміщенні в спекотні дні.

В будинках з великими вітражними вікнами, в літні сонячні дні, спостерігається суттєвий нагрів підлоги, який в свою чергу віддає тепло приміщенню. Використання холодних підлог в таких приміщеннях, навіть без використання холодних стін, стель або фанкойлів показав непогані результати по охолодженню.

В результаті можна зазначити що система холодних підлог дійсно далеко не найкраще рішення для охолодження але водночас повністю списувати її з рахунків не варто адже при наявності теплового насосу вона дозволяє дешево, без облаштування додаткових систем, зменшити температуру приміщення.