• Київ, Столичне Шосе 100, оф. 1-304, ТОВ "ТЕПЛОВІ НАСОСИ"
  • Понеділок-П'ятниця
    9:00 - 18:00
Телефон

(044) 495 55 69

close
Головна Blog Як працює охолодження з тепловим насосом NIBE ?
NIBE HPAC

Як працює охолодження з геотермальним тепловим насосом NIBE ?

Розглянемо на прикладі модуля активно/пасивного холоду NIBE HPAC.

Данна система є двотрубною, тобто взимку маємо теплоносій а влітку в цих самих трубопроводах отримуємо холодоносій. 

Сам комплект складається з чотирьох триходових кранів і сервомоторів, які перемикають потоки в залежності від того що споживач хоче отримати, тепло чи холод. Комплект замкнений в теплоізольованому корпусі що має дизайн аналогічний дизайну теплового насосу. 

Взимку носій по “теплій” стороні прямує в систему опалення будинку, а по “холодній” стороні – в систему свердловин (як це і має бути в звичайній схемі). Влітку, комплект триходових кранів змінює напрямки потоків змушуючи носій з “холодної” сторони циркулювати в системі охолодження будинку, а носій “теплої” сторони скидає в свердловинний (геотермальний контур).

Активне і пасивне охолодження

Найвигіднішим в цій схемі є можливість роботи в пасивному режимі охолодження, коли носій з геотермального поля, природно охолоджений грунтом, прямує в систему охолодження будинку. Компресор теплового насосу при цьому не працює. Такий режим застосовується на початку охолоджувального сезону, коли потреба в охолодженні не значна. Перехід з пасивного режиму в активний відбувається автоматично. Тобто коли носій з землі недостатньо холодний для охолодження будинку, триходові крани автоматично змінюють положення. Також вмикається компресор і починає видавати достатньо кількість холоду.

Такий гібридний режим дозволяє заощадити кошти в період міжсезоння і водночас має перевагу над звичайним пасивним охолодженням в вигляді більшою потужності і стабільності.

Реалізація охолодження на базі модуля NIBE HPAC доволі проста і компактна. Необхідно приєднати всі трубопроводи з системи опалення, свердловин “теплого” і “холодного” контурів до модуля NIBE HPAC.