• Київ, Столичне Шосе 100, оф. 1-304, ТОВ "ТЕПЛОВІ НАСОСИ"
  • Понеділок-П'ятниця
    9:00 - 18:00
Телефон

(044) 495 55 69

close
Головна Blog Будуєте будинок і плануєте встановлення теплового насосу?
закладні труби грунтового контуру

Про що варто подумати на етапі будівництва будинку ?

Навіть якщо весь процес знаходиться ще на етапі проектування і на вашій омріяній ділянці ще не ведуться ніякі роботи, вже варто врахувати деякі речі, які в майбутньому допоможуть уникнути зайвих витрат. Найкраще одразу обрати конкретну модель теплового насосу виходячи з тепловтрат будинку і поставлених завдань. Але будівництво не завжди швидкий процес, виходять нові моделі обладнання, а іноді на певному етапі у власника просто немає часу на вибір моделі. В такому випадку все одно варто врахувати деякі моменти. 

При розміщення теплопункту в підвальному або напівпідвальному приміщенні варто передбачити місця де будуть проходити трубопроводи та електричні кабелі. Це робиться для того щоб уникнути зайвих земляних та гідроізоляційних робіт в майбутньому. Можна одразу вивести труби і кабелі, до яких буде можливість приєднатись з обох боків. Іншим варіантом є залишити закладні, в які потім будуть виставлятися трубопроводи  і кабелі безпосередньо перед встановленням теплового насосу.

Такі закладні можна виконати з каналізаційної труби, при цьому слід уникаючи прямих і гострих кутів.  

Які закладні передбачити для теплового насосу повітря-вода?

Тепловий насос повітря-вода має такі з’єднання:

-подаюча і зворотна лінія теплоносія.

-кабель живлення

-кабель зв’язку зовнішнього блоку з  затоматикою

-кабель датчика температури зовнішнього повітря

-трубопровід відводу конденсату.

При розміщенні теплопункту в підвальному або напівпідвальному приміщенні краще подбати про закладні для подаючої і зворотної лінії. При розміщенні теплопункту в приміщенні не нижче рівня землі, отвори під трубопроводи можна зробити на етапі монтажу теплового насосу.

Це саме стосується прокладання кабелів живлення і зв’язку. 

Про відведення конденсату варто теж подумати заздалегідь. Під час роботи теплового насосу в режимі опалення, в зовнішньому блоці утворюється конденсат. Його можна відводити в спеціальний кесон під тепловим насосом вивівши трубу нижче глибини промерзання. Також можна відводити конденсат в приміщення теплопункту якщо в ньому є каналізація. Відповідно, при виборі другого варінту слід влаштувати в теплопункті каналізацію і передбачити прокладання труби відведення конденсату від зовнішнього блоку в приміщення теплопункту. Цей варіант особливо актуальний коли тепловий насос працює в режимі охолодження, адже в такому режимі конденсат утворюється в внутрішньому блоці що робить наявність каналізації в теплопункті обов’язковою.

Закладні для геотермального теплового насосу.

закладні для геополя

З теплового насосу грунт-вода на вулицю виходять лише трубопроводи геополя і кабель датчику температури.

Геополе теплового насосу грунт-вода в більшості випадків має більше ніж один контур. Розподільчий колектор можна встановити як на вулиці в приямку так і в приміщенні теплопункту. Хоча в випадку, коли геополе має більше 3-4 гілок, зазвичай колектор встановлюється на вулиці в приямку, адже велика кількість контурів дещо ускладнює процес монтажу і прохід труб в теплопункт. Виходячи з цього, при розміщенні закладних необхідно враховувати місце розміщення колектору і знати скільки трубопроводів грунтового контура буде заходити в будинок. Дві труби в випадку розміщення колектору на вулиці і більше двох в випадку розміщення колектору в приміщенні теплопункту.

Звертайтесь до наших фахівців і отримайте безкоштовне технічне завдання на влаштування закладних для трубопроводів.