• Київ, Столичне Шосе 100, оф. 1-304, ТОВ "ТЕПЛОВІ НАСОСИ"
  • Понеділок-П'ятниця
    9:00 - 18:00
Телефон

(044) 495 55 69

close
Головна Blog Чотирьохтрубне охолодження з ACS 45
nibe acs

Продовжуємо говорити про охолодження з тепловим насосом NIBE

В цей раз розглянемо рішення на базі NIBE ACS.

На відміну від NIBE HPAC дана схема є чотирьохтрубною. Системи опалення і охолодження не пов’язані так як мають окремі трубопроводи.

Перевагою такої схеми є можливість працювати водночас на тепло і на холод цілий рік. 

Перш за все такі рішення можуть бути цікавими для промисловості де технологічні процеси потребують одночасного отримання і тепла і холоду. Але й в приватних будинках іноді буває потреба в одночасному нагріві наприклад теплої підлоги і охолодження фанкойлами.

Окрім того ACS застосовується коли з певних міркувань на об’єкті облаштовується чотиритрубна система опалення/охолодження.

Триходові крани для скидання тепла і холоду

Для реалізації необхідне встановлення триходових кранів на системі опалення і системі свердловин. Триходовий кран на системі опалення буде скидати зайве тепло в свердловини влітку, коли відбувається процес охолодження. Аналогічний кран на системі свердловин призначений для того щоб спрямовувати холодний носій влітку з системи свердловин в систему охолодження будинку. Додатково встановлюється змішувальний клапан на системі охолодження щоб обмежувати мінімальну температуру в буферній ємності системи охолодження.

Як видно, буферні ємності встановлені окремо на систему опалення і окремо на систему охолодження.

Процесом (перемиканням всіх триходових кранів) керує плата розширення NIBE ACS 45.