• Київ, Столичне Шосе 100, оф. 1-304, ТОВ "ТЕПЛОВІ НАСОСИ"
  • Понеділок-П'ятниця
    9:00 - 18:00
Телефон

(044) 495 55 69

close
Головна Blog Підготовка до зими теплового насосу
Підготовка до зими

Підготовка до зими теплового насосу NIBE

Поки минають останні теплі дні в цьому році, варто задуматись про те щоб підготувати систему опалення до зими, тим хто ще цього не зробив. Наші сервісні спеціалісти можуть виконати таку підготовку. Також, як варіант, домовласники можуть виконати деякі базові процедури самостійно.

План дій для самостійної підготовки:

  1. Перевірити тиск в системі опалення і грунтовому контурі (у випадку з геотермальним тепловим насосом). Покажчики на манометрах мають вказувати на наявність тиску в системах. Значення робочих тисків можна побачити в гарантій книжці на тепловий насос
  1. Перевірити тиск в розширювальних бачках. Для цього можна використати звичайний автомобільний манометр. Тиск перевіряється в пустому, вільному від теплоносія бачку. Щоб злити носій з бачку не зливаючи з усієї системи використовується зливний кран через який приєднується бачок.
  1. Візуально перевірити всі електричні з’єднання на предмет почорнінь і підгорань. У випадку виявлення таких подальша експлуатація обладнання, до моменту виїзду спеціаліста заборонена. Перед перевіркою обладнання має бути знеструмлене!
  1. Переглянути меню теплового насосу на предмет помилок та застережень.
  1. Візуально перевірити обладнання (особливо зовнішні блоки) на наявність сторонніх предметів які могли потрапити в середину в момент простою. Перед перевіркою обладнання має бути знеструмлене!
  1. Прочистити механічні фільтри. Для цього необхідно перекрити крани з обох боків фільтру. Відкрутити і вийняйти сітку механічного очищення та промити її водою.

Звичайно це не весь перелік необхідних дій які можуть бути виконані сервісним спеціалістом.

Зокрема, при виїзді сервісант може:

  1. Перевірити незамерзаючу рідину в грунтовому контурі (її консистенцію та точку замерзання)
  2. Перевірити журнал теплового насосу на предмет відхилень від нормальної роботи (частих пусків, низьких температур носія на вході і інші відхилення).
  3. Перевірити і при необхідності затиснути всі клеми електричних з’єднань. 
  4. За необхідності прочистити теплообмінник зовнішнього блоку.
  5. За необхідності виконати поточний ремонт, заміну налаштувань роботи теплового насосу, тощо.