• Київ, Столичне Шосе 100, оф. 1-304, ТОВ "ТЕПЛОВІ НАСОСИ"
  • Понеділок-П'ятниця
    9:00 - 18:00
Телефон

(044) 495 55 69

close
Головна Blog Ефективне використання теплового насосу
ефективне використання теплового насосу

Як збільшити ефективінсть використання теплового насосу

Тепловий насос сам по собі ефективний пристрій, але ефективність залежить як від моделі теплового насосу і прийнятих рішень, так і від режиму експлуатації.

На початковому етапі важливо правильно вибрати потужність теплового насосу. Тепловий насос з більшою потужністю ніж потрібно на об’єкті скоріше за все буде працювати ефективно, але капіталовкладення будуть значними що не вписується в концепцію економного опалення. З іншого боку, тепловий насос з дефіцитом потужності швидше використає  свій ресурс і буде в більшій мірі потребувати допомоги додаткового джерела тепла, що теж збільшить експлуатаційні витрати. Тому важливо зберегти баланс між дефіцитом, профіцитом потужності, годинами напрацювань компресора і додаткового джерела тепла. Такий підбір варто здійснювати в спеціалізованій програмі NIBE DIM, яка може спрогнозувати всі ці параметри.

Оптимальні рішення

Після правильного вибору самого обладнання необхідно здійснити вибір найоптимальнішої принципової схеми, таким чином щоб задовольнити всі потреби в забезпеченні мікроклімату з максимально можливою ефективністю. 

Ефективна екслпуатація

Якщо на перші два фактори не може вплинути кінцевий користувач, то останній , а самме ефективна експлуатація теплового насосу залежить виключно від нього.

Ефективна експлуатація в першу чергу визначається правильністю налаштувань. Звичайно якщо зменшити температуру в приміщенні, тепловий насос споживатиме менше електричної енергії. Але мова йде про збільшення ефективності без зменшення комфорту. 

Правильні налаштування кривої опалення

крива опалення

В першу чергу варто використовувати тепловий насос в погодозалежному режимі і правильно обирати криву опалення. Це крива залежності температури теплоносія від температури на вулиці. Часто виявляється що крива “зависока”, тобто тепловий насос гріє носій до температури більшої ніж реально необхідно в даний момент, при цьому в кімнаті стоїть термостат який просто вимикає тепловий насос або опалювальний прилад при збільшенні кімнатної температури. При збільшенні температури теплоносія суттєво зменшується ефективність теплового насосу, тому такий режим роботи не бажаний. Взагалі використовувати кімнатний термостат в поєднанні з тепловим насосом в більшості випадків не бажане.

залежність температури носія від температури на вулиці

Планувальник

Іншою помилкою є невикористання користувачами режиму планування.  Це корисна функція яка дозволяє вночі зменшувати температуру теплоносія (збільшуючи при цьому ефективність) і автоматичного повернення  цієї температури до комфортної під ранок. При правильному налаштування можна заощадити кошти зберігши комфорт.

Нерідко кошти марно витрачаються на надмірну рециркуляцію гарячого водопстачання. Періодично вмикається насос рециркуляції який фактично замінює охолоджену в трубопроводах воду теплою. В багатьох випадках інтервали роботи цього насосу можна зменшити.

Допоміжне джерело тепла

Надмірні кошти можуть витрачаються не лише тепловим насосом а додатковим джерелом тепла. Це відбувається через невірні налаштування ввімкнення додаткового джерела тепла. Коли тепловий насос не може досягти розрахункової температури через певний період часу вмикається резервне джерело тепла. Часто цей період в налаштуваннях настільки короткий що тепловий насос просто не встигає нагрівати носій до розрахункової температури і марно вмикається додаткове неефективне джерело тепла.

Корисно періодично аналізувати журнал роботи теплового насосу. Ця інформація дозволяє фахівцю зробити висновок щодо коректності налаштувань і відповідно ефективності роботи. Тому звертайтесь до сервісного відділу NIBE і отримайте безкоштовний аналіз вашої системи NIBE.