• Київ, Столичне Шосе 100, оф. 1-304, ТОВ "ТЕПЛОВІ НАСОСИ"
  • Понеділок-П'ятниця
    9:00 - 18:00
Телефон

(044) 495 55 69

close
Головна Blog Коротка інструкція як обрати тепловий насос
Підбір теплонасосу

Стислий план по підбору обладнання

Одразу хочемо сказати що підбір теплового насосу це завдання проектувальника який добре знайомий з обладнанням.  Ця шпаргалка допоможе Вам зорієнтуватись і задати правильні питання Вашому менеджеру.

План по підбору теплового насосу:

1. Виявити потреби і відповідно завдання які має виконувати тепловий насос.

Теплові насоси можуть виконувати такі функції:

– Опалення;

– Гаряче водопостачання;

– Охолодження;

– Нагрів басейну;

– Технологічний нагрів/охолодження.

2. Визначити тип теплового насосу

Вибір моделі теплового насосу залежить від того які функції має виконувати тепловий насос. Наприклад якщо нас цікавить виключно нагрів басейну влітку, то варто розглядати бюджетні моделі теплових насосів повітря/вода. Коли ж мова йде про найефективніше охолодження – тут лідер тепловий насос грунт/вода з функцією пасивного охолодження. До речі теплонасос грунт/вода може одночасно гріти басейн і охолоджувати будинок.

Виключно для нагріву ГВП краще розглядати вентиляційні теплові насоси.

Якщо мова йде про опалення і охолодження невеличкого будинку до 100 м². Зазвичай доцільніше розглядати тепловий насос повітря/вода, адже в такому випадку окупність системи буде швидшою ніж з тепловим насосом грунт/вода.

Для будинку від 100 м² квадратних до 300 приблизно однаково підходять рішення як грунт/вода так і повітря/вода. Для будинків від 300 м² здебільшого доцільніше розглядати грунт/вода.

В будь-якому випадку необхідно виконувати ТЕО для кожного об’єкту індивідуально, і на підставі результатів приймати рішення на користь того чи іншого типу обладнання.

3.  Підібрати потужність теплового насосу.

Щоб визначити потужність теплового насосу, необхідно виконати розрахунок тепловитрат будинку. Такий розрахунок виконують з урахуванням матеріалів всіх огороджуючих конструкцій, таких як стіни, вікна двері, дах і тд.  В результаті отримуємо цифру яка вказує на те, скільки кВт тепла в годину втрачає будинок. Маючи цю цифру можна підбирати типорозмір теплового насосу.

Варто пам’ятати що тепловий насос, на відміну від газового котла, підбирається не на всю потужність, а “на точку бівалентності”.

Тобто тепловий насос в результаті повинен самостійно опалювати приміщення не до мінімальної розрахункової температури на вулиці (для Києва -22 °C) а до температури вищої (від -10 °C до -15 °C).

Для опалення нормально утепленого будинку необхідно 50-70 Вт тепла на 1 м². Для охолодження одного м² в середньому необхідно близько 100 Вт. Це значить що при підборі теплового насосу на опалення виникає дефіцит потужності необхідної для охолодження. Це теж необхідно враховувати в підборі потужності обладнання. Це питання вирішується або підбором теплового насосу “по холоду” або прийнятті рішення про охолодження не всіх приміщень в будинку.

Якщо на об’єкті встановлений басейн, і він має використовуватись взимку, також необхідно врахувати це навантаження при підборі обладнання.

4. Визначитись з моделлю теплового насосу.

Виходячи з необхідних функцій типу та потужності, необхідно обрати модель теплового насосу. Моделі можуть відрізнятися одна від одної ефективністю, методом керування, наявністю додаткових функцій і відповідно ціною.

5.  Обрати принципові рішення.

Один і той самий тепловий насос може виконувати одну і ту ж саму функцію різними шляхами. Можуть відрізнятися гідравлічні схеми, допоміжні аксесуари і автоматика. В цих питаннях варто покластися на проектувальника.