• Київ, Столичне Шосе 100, оф. 1-304, ТОВ "ТЕПЛОВІ НАСОСИ"
  • Понеділок-П'ятниця
    9:00 - 18:00
Телефон

(044) 495 55 69

close
Головна Blog Порівняння теплових насосів
воздух/воздух

Відмінності теплових насосів повітря/повітря від повітря/вода

Повітряні теплові насоси, для яких джерелом тепла є зовнішнє повітря, досить широко використовуються протягом багатьох десятиліть і є дуже популярною формою опалення. Найдешевшими і популярними є повітря/повітря.

Існують два основні варіанти для передачі тепла

  • через повітря – тепле повітря подається в опалювальне приміщення, або
  • через воду – формується нагрівальний контур в приміщеннях, який забезпечує теплом гріючі поверхні або радіатори.

Дуже часто, при виборі теплового насоса, власники будинків задаються питанням, що вибрати повітря/повітря або повітря / вода?

Спробуємо детально в цьому розібратися.

І в першому і в другому випадку застосовується зовнішній блок, який дозволяє добувати тепло з навколишнього повітря і будь-яких істотних відмінностей між цими блоками для двох варіантів немає. Можливо, відмінності лежать в площині внутрішнього устрою розглянутих систем?

Всі теплові насоси типу «повітря-повітря» мають внутрішні блоки, що встановлюються на стіні або на підлозі, або приховано в застельовому просторі. Причому такі блоки повинні встановлюватися в кожному з опалювальних приміщень або мати можливість передавати частину тепла в сусіднє приміщення за спеціальними повітряним каналам. Зрозуміло, що в разі великої кількості невеликих за площею ізольованих приміщень буде потрібно і велика кількість внутрішніх (а часто і зовнішніх) блоків, що фінансово може виявитися не оптимальним рішенням. Ще одна неприємна особливість – шум, створюваний внутрішнім блоком. Інженери і технологи постійно вдосконалюють і покращують пропоноване обладнання, але повністю позбутися від шуму досить важко або затратно. Не варто випускати з уваги ще один важливий аспект – рівномірність розподілу температур в приміщенні або іншими словами – комфортність. І розглянутий варіант не є ідеальним рішенням, тому що повітряна теплова струмінь не може охопити весь обсяг приміщення рівномірно і завжди знайдуться «застійні» зони, в яких температура буде відчутно нижче.

Проте, теплові насоси «повітря/повітря» користуються великою популярністю через їх універсальність в роботі, тобто можливості працювати як на опалення, так і на охолодження без будь-яких додаткових капіталовкладень. Друга незаперечна перевага – використання в будинках непостійного проживання, наприклад дачний будиночок. Повітряне опалення дозволяє уникнути неприємностей з розморожуванням труб (в такому будинку немає водяної системи опалення) і дозволяє дуже швидко прогріти приміщення за рахунок інтенсивного повітрообміну. Можна зробити висновок, що повітряне опалення кращий варіант для виробничих приміщень, дач, офісів та інших установ з нерівномірним графіком робіт.

Повертаючись до якості мікроклімату, нагадаємо, що найефективнішою і комфортної системою опалення є опалення поверхнями.

Це загальна назва систем, більш відомих як система «тепла підлога», «теплі стіни» і навіть «тепла стеля». На відміну від традиційних радіаторних систем, опалення поверхнями або панельне опалення передбачає передачу тепла від усієї нагрітої поверхні підлоги або стіни. В результаті чого в приміщенні спостерігається постійна і рівномірна температура в різних точках простору, відсутні конвективні висхідні потоки, клімат стає максимально комфортним. При температурі повітря в приміщенні +20 ° С середня температура на поверхні підлоги в опалювальний сезон становить 23-24 ° С, а різниця температур між поверхнею підлоги і повітрям в приміщенні складе всього 3-4 ° С. А ось при використанні радіаторів, різниця температур буде значно вище, близько 30-50 ° С, тому що температура поверхні радіатора 50-70 ° С. Такий великий перепад температур стає причиною відчутною конвекції повітря, що викликає перегрів повітря в верхній частині приміщення, відрив від підлоги і підйом вгору пилу, відчутний дискомфорт через розшарування температур.

Водяна система опалення може мати значний інерційний ефект. Це дає великі переваги для випадків періодичного зникнення електроенергії. Теплові насоси «повітря/вода» відмінно справляються із завданням нагріву води для побутових потреб. Особливо ефективно він працює влітку на нагрів і підтримання температури басейну. Якщо в будинку є інші джерела тепла, наприклад твердопаливний або газовий котел, що працюють на водяну систему опалення, тепловий насос «повітря-вода» дуже просто інтегрується в існуючу систему і дозволяє максимально ефективно використовувати енергоресурси.

Важливим фактором при виборі системи опалення, є капітальні витрати. Першість, а значить мінімальні витрати, за системами «повітря / повітря». Для водяних систем витрати дуже значні і можуть бути порівнянні з вартістю самого теплового насоса. Монтаж водяних систем більш трудомісткий і більш тривалий.

Постараємося звести всі розглянуті характеристики систем в таблицю:

Переваги:Недоліки:
ДешевизнаБільш низький температурний комфорт в будинку
Швидкий стартовий прогрів будівліНеможливо використання для нагріву ГВП
Висока швидкість монтажуНеможливо комбінувати з іншими системами опалення
Високий температурний комфортДорожнеча системи опалення
Можливість використання для нагрівання системи ГВП, підігріву басейну або іншого споживача теплаПовільний стартовий прогрів будівлі
Можливість комбінування з іншим джерелом теплаНизька швидкість монтажу
Висока інерційність, що дозволяє підтримувати більш рівномірну температуру 

Також можна виділити сфери переважного застосування «повітряних» теплових насосів:

Тепловий насос повітря / повітря:Тепловой насос воздух-вода:
-склади;-житлові будинки;
-офіси з непостійним перебуванням людей;-офіси з постійним перебуванням людей;
-тимчасові споруди;-дитячі садочки;
-виставкові павільйони.-лікарні;
 -приміщення з підвищеними вимогами до температурного комфорту.