• Київ, Столичне Шосе 100, оф. 1-304, ТОВ "ТЕПЛОВІ НАСОСИ"
  • Понеділок-П'ятниця
    9:00 - 18:00
Телефон

(044) 495 55 69

close
Головна Blog Багатофункціональний тепловий насос NIBE SPLIT
nibe split

Опалення, коли вам це потрібно, кондиціонування влітку, гаряча вода завжди з NIBE SPLIT

NIBE Split це лінійка повітряних теплових насосів малої і середньої потужності, створена для опалення, гарячого водопостачання та кондиціонування об’єктів нерухомості різного призначення. Інженери NIBE розробили 11 варіантів комплектів різної потужності, що дозволять підібрати найбільш економічний варіант для кожного конкретного завдання.

Split перекладається з англійської як «розділений на частини», що досить точно характеризує особливість цих моделей. Основні функції розділені між двома блоками, зовнішнім і внутрішнім. Зовнішній блок витягує тепло з зовнішнього повітря і передає його внутрішньому блоку. Внутрішній блок передає тепло в систему опалення або бойлер гарячої води, керує режимами роботи зовнішнього блоку, контролює температуру опалювальних приміщень, планує роботу відповідно до план-графіку і багато іншого. Використання такого доступного джерела тепла як зовнішнє повітря істотно спрощує і здешевлює систему опалення. Крім цього скорочуються терміни проведення монтажних робіт.

Завдяки роздільному компонуванні повністю виключається можливість розморожування системи, тому що в зовнішньому блоці відсутня вода і теплоносій циркулює по контуру, що знаходиться всередині опалювальних приміщень.

Ще одна перевага такого компонування – відсутність шуму всередині приміщення. Самий «галасливий» елемент – компресор знаходиться поза приміщенням. Зовнішні блоки різняться потужністю і виробляються в трьох варіантах: 3 … 8 кВт, 3,5 … 12 кВт і 4 … 16 кВт. Тип застосовуваних компресорів – з інверторним керуванням або плавно змінною потужністю. Це означає, що продуктивність теплового насоса змінюється зі зміною потреби в теплі. Це, також, означає більш економічну роботу системи, точну підтримку заданих температур, більшу надійність і довговічність обладнання. Частотне керування і постійний контроль за режимами роботи дозволяють лінійці Split нормально функціонувати при екстремально низьких зовнішніх температурах, аж до 20оС, нагріваючи при цьому теплоносій до +58 оС. Якщо стовпчик термометра опускається ще нижче, блок управління автоматично включає вбудований електронагрівач або додаткове джерело енергії. Відповідно до шведських рекомендацій щодо забезпечення надійності – в усі типи внутрішніх блоків вбудований ступінчастий електронагрівач потужністю 9 кВт. Він виконує три важливі функції:

  • функція додаткового джерела тепла. При зниженні температури зовнішнього повітря кількість тепла в ньому зменшується, відповідно зменшується і продуктивність теплового насоса. Вбудований ступінчастий електронагрівач компенсує це зменшення;
  • санітарна функція. Періодичний нагрів бойлера гарячої води до 70 градусів не залишить жодних шансів бактерії легіонелли на виживання;
  • резервну. Щоб вимушена зупинка компресора не створила проблем – завжди є можливість підстрахуватися резервним електронагрівачем.

Внутрішні блоки, в свою чергу, відрізняється компонуванням і розміром бака накопичувача для гарячої води. Існує два варіанти компонування внутрішнього блоку, коли всі компоненти внутрішнього блоку зібрані в єдиному корпусі і коли блок теплообміну і накопичувальний бак виконані роздільно. Наприклад, в комплект Split 1 і 2 входить внутрішній блок ACVM 270 з вбудованим баком ємністю 270 літрів і контролером в одному корпусі. У комплектах Split 3-5, Split 7, 9 і 10 бак HEV ємністю 300 або 500 літрів і контролер розміщені в окремих корпусах. У комплектах Split 6, 8 і 11 бака для гарячої води немає, але є невеликий за габаритами 30 літровий проточний водонагрівач для підтримки системи опалення.

Сімейство теплових насосів NIBE Split

В системі NIBE Split найбільшою мірою реалізований принцип «підключи і користуйся», причому мінімальний стартовий комплект обладнання може бути в будь-який час доповнений новими компонентами, що дозволяють розширити діапазон виконуваних завдань. Це, наприклад, може бути обігрів басейну, додатковий твердопаливний або пелетний котел, сонячна панель та ін. Доповнивши систему модемом, ви зможете дистанційно керувати режимами роботи теплового насоса через Інтернет. Зручна і ретельно продумана система керування забезпечує необхідну кількість гарячої води, як для традиційних радіаторних систем, так і для систем підігріву підлоги.

Власник NIBE Split системи має можливість використовувати тепловий насос для охолодження свого будинку. Це може бути корисним, встановивши конвектори з вентиляторами або фанкойли. На відміну від традиційних систем охолодження, які включається і вимикається за сигналом термостата, NIBE Split виконує охолодження згідно поточної потреби і плавно змінює температуру повітря, забезпечуючи комфортний мікроклімат в приміщенні.

NIBE Split легко адаптується під будь-яке будівельне рішення. Внутрішній блок, виконаний в класичному дизайні, займає не більше місця, ніж холодильник. Всі необхідні для роботи компоненти системи опалення – розширювальний бак, циркуляційний насос, група безпеки і інші – штатно змонтовані і перевірені на заводі виробнику. Габарити зовнішнього блоку – самі компактні на сучасному ринку. Монтаж системи неймовірно простий, досить з’єднати зовнішній і внутрішній блок фреонопроводов і запустити систему.

Працюючи за принципом «обігрів/охолодження на вимогу», лінійка NIBE Split, що поєднує в собі високотехнологічні компоненти з досконалою системою керування, забезпечує обігрів або охолодження на рівні, який вам необхідний, і саме тоді, коли вам це необхідно, заощаджуючи на опаленні, гарячому водопостачанні