• Київ, Столичне Шосе 100, оф. 1-304, ТОВ "ТЕПЛОВІ НАСОСИ"
  • Понеділок-П'ятниця
    9:00 - 18:00
Телефон

(044) 495 55 69

close
Головна Blog Теплові насоси для нагріву басейна
Теплонасос для басейну

Все частіше домовласники при проектуванні будинку передбачають встановлення басейну.

На певному етапі виникає питання – як організувати постійну підтримку температури води в басейні, адже для цього потрібна велика кількість тепла, та відповідні енергозатрати? Крім того, система фільтрації води басейну для ефективної роботи може потребувати узгодження з системою нагріву.

Донедавна популярним рішення було встановлення водогрійної сонячної системи. Таке рішення має певні недоліки. В більшості випадків сонячні водонагрівачі залежать від погоди на вулиці, не працюють взимку, навесні та восени потребують догріву від додаткового джерела тепла. Якщо ж встановити багато сонячних водонагрівачів – влітку вода перегріватиметься, надлишкову гарячу воду доведеться скидати в каналізацію.

Теплові насоси стабільніші за сонячні колектори. Якщо ефективність теплового насосу повітря-вода несуттєво, але залежить від погодних умов, то геотермальний тепловий насос залишається потужним в будь-яку погоду. Грунт-вода теплові насоси можуть нагрівати басейн навіть вночі, та при температурі на вулиці мінус 40°С.

Залежно від розташування басейну – на вулиці або в приміщенні – обирається потужність, тип та модель теплового насосу.

Нагрів басейну, що знаходиться в приміщенні

Стабільна температура води в басейні, що розташовані в приміщенні та працює цілорічно, зазвичай підтримується за допомогою того ж джерела тепла, яке працює і на опалення будинку. Для цього на етапі проектування необхідно врахувати, що потужність теплового насосу має складатись з опалення, нагріву гарячої води та басейну.

Приклад встановлення теплового насосу для опалення будівлі і одночасного підігріву басейну. Даний тепловий насос був встановлений замовником самотужки, завдяки схемам і консультаціям від ТОВ “ТЕПЛОВІ НАСОСИ”.

Аксесуари для теплових насосів

Для нагріву басейну до теплового насосу необхідно передбачити спеціальний комплект NIBE POOL 40. Він створений спеціально для реалізації функції нагріву басейну тепловим насосом. З його допомогою в меню теплового насосу з’являється новий пункт меню “Басейн”, в якому користувачу достатньо встановити бажану температуру води в басейні. Все решта зробить тепловий насос.

Аксесуар для нагріву басейну тепловим насосом. Складається з плати керування та триходового крану.

Аксесуар для басейну

Тобто нагрів басейну що розташований в будинку можна реалізувати тепловим насосом будь-якого типу, який встановлюється для опалення та гарячого водопостачання, врахувавши при цьому додаткові кіловати на басейн.

Безкоштовний нагрів басейну

Теплові насоси повітря-вода не в змозі одночасно охолоджувати (кондиціонувати) будинок та гріти басейн або гарячу воду. Вони будуть перемикатись з режиму нагріву на режим охолодження. Це призведе до перевитрати енергоносіїв, недостатнього нагріву або охолодження (користувач самостійно обиратиме яка функція має бути в пріоритеті).

Коли будинок необхідно охолоджувати (кондиціонувати), та одночасно гріти басейн – геотермальні теплові насоси можуть робити це синхронно. Затрати електроенергії при цьому такі ж самі якби тепловий насос виконував лише одну функцію. Іншими словами – гріючи басейн влітку ми отримуємо безкоштовне охолодження, або навпаки.

Нагрів басейну що розташований на вулиці

Вуличні басейни часто знаходяться на відстані від будинку, а тому не доцільно тягнути теплотрасу від теплопункту в будинку до басейну. В даному випадку доцільно встановити окремий тепловий насос лише для підігріву басейну.

Також необхідно враховувати що теплові насоси розташовані на вулиці здебільшого експлуатуються лише в теплий період року, коли на вулиці плюсова температура. Це аргумент на користь теплових насосів повітря-вода, адже при плюсових температурах вони мають вищу ефективність ніж теплові насоси грунт/вода. Це робить нагрів води в басейні максимально ефективним.

Приклад встановлення теплового насосу окремо для підігріву басейну:

ТЕПЛОВИЙ НАСОС F2300 ДЛЯ НАГРІВУ БАСЕЙНУ. ПРИВАТНИЙ БУДИНОК, ВИШГОРОД, КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ.