Все частіше домовласники при проектуванні будинку передбачають встановлення басейну.
На певному етапі виникає питання – як організувати постійну підтримку температури води в басейні, адже для цього потрібна велика кількість тепла, та відповідні енергозатрати? Крім того, система фільтрації води басейну для ефективної роботи може потребувати узгодження з системою нагріву.
Донедавна популярним рішення було встановлення водогрійної сонячної системи. Таке рішення має певні недоліки. В більшості випадків сонячні водонагрівачі залежать від погоди на вулиці, не працюють взимку, навесні та восени потребують догріву від додаткового джерела тепла. Якщо ж встановити багато сонячних водонагрівачів – влітку вода перегріватиметься, надлишкову гарячу воду доведеться скидати в каналізацію.
Теплові насоси стабільніші за сонячні колектори. Якщо ефективність теплового насосу повітря-вода несуттєво, але залежить від погодних умов, то геотермальний тепловий насос залишається потужним в будь-яку погоду. Грунт-вода теплові насоси можуть нагрівати басейн навіть вночі, та при температурі на вулиці мінус 40°С.
Залежно від розташування басейну – на вулиці або в приміщенні – обирається потужність, тип та модель теплового насосу.
Нагрів басейну, що знаходиться в приміщенні
Стабільна температура води в басейні, що розташовані в приміщенні та працює цілорічно, зазвичай підтримується за допомогою того ж джерела тепла, яке працює і на опалення будинку. Для цього на етапі проектування необхідно врахувати, що потужність теплового насосу має складатись з опалення, нагріву гарячої води та басейну.
Приклад встановлення теплового насосу для опалення будівлі і одночасного підігріву басейну. Даний тепловий насос був встановлений замовником самотужки, завдяки схемам і консультаціям від ТОВ “ТЕПЛОВІ НАСОСИ”.
https://www.youtube.com/watch?v=aIe1OJ1bJIo&t=86s
Аксесуари для теплових насосів
Для нагріву басейну до теплового насосу необхідно передбачити спеціальний комплект NIBE POOL 40. Він створений спеціально для реалізації функції нагріву басейну тепловим насосом. З його допомогою в меню теплового насосу з’являється новий пункт меню “Басейн”, в якому користувачу достатньо встановити бажану температуру води в басейні. Все решта зробить тепловий насос.
Аксесуар для нагріву басейну тепловим насосом. Складається з плати керування та триходового крану.
Тобто нагрів басейну що розташований в будинку можна реалізувати тепловим насосом будь-якого типу, який встановлюється для опалення та гарячого водопостачання, врахувавши при цьому додаткові кіловати на басейн.
Безкоштовний нагрів басейну
Теплові насоси повітря-вода не в змозі одночасно охолоджувати (кондиціонувати) будинок та гріти басейн або гарячу воду. Вони будуть перемикатись з режиму нагріву на режим охолодження. Це призведе до перевитрати енергоносіїв, недостатнього нагріву або охолодження (користувач самостійно обиратиме яка функція має бути в пріоритеті).
Коли будинок необхідно охолоджувати (кондиціонувати), та одночасно гріти басейн – геотермальні теплові насоси можуть робити це синхронно. Затрати електроенергії при цьому такі ж самі якби тепловий насос виконував лише одну функцію. Іншими словами – гріючи басейн влітку ми отримуємо безкоштовне охолодження, або навпаки.
Нагрів басейну що розташований на вулиці
Вуличні басейни часто знаходяться на відстані від будинку, а тому не доцільно тягнути теплотрасу від теплопункту в будинку до басейну. В даному випадку доцільно встановити окремий тепловий насос лише для підігріву басейну.
Також необхідно враховувати що теплові насоси розташовані на вулиці здебільшого експлуатуються лише в теплий період року, коли на вулиці плюсова температура. Це аргумент на користь теплових насосів повітря-вода, адже при плюсових температурах вони мають вищу ефективність ніж теплові насоси грунт/вода. Це робить нагрів води в басейні максимально ефективним.
Приклад встановлення теплового насосу окремо для підігріву басейну:
ТЕПЛОВИЙ НАСОС F2300 ДЛЯ НАГРІВУ БАСЕЙНУ. ПРИВАТНИЙ БУДИНОК, ВИШГОРОД, КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ.