• Київ, Столичне Шосе 100, оф. 1-304, ТОВ "ТЕПЛОВІ НАСОСИ"
  • Понеділок-П'ятниця
    9:00 - 18:00
Телефон

(044) 495 55 69

close
Головна Blog Опалення і охолодження великих об’єктів
Каскад геотермальних теплових насосів

Теплові насоси для великих об’єктів

Чим більша опалювана площа об’єкту – тим більше доцільність встановленнях енергоефективних систем теплопостачання. Адже різниця в витратах на опалення може становити сотні тисяч гривень на рік. Це стосується складів, офісних/бізнес центрів та будь яких інших об’єктів з великими потребами в теплі.

Існує декілька підходів щодо реалізації опалення великих об’єктів. Можна встановити одну але потужну установку, що самостійно опалюватиме/охолоджуватиме великий об’єкт, або каскад з менш потужних установок. Варіант з однією установкою має ряд недоліків.

Каскад геотермальних теплових насосів

По перше така установка, як правило – ексклюзивне рішення.

Замовнику доведеться довго чекати на її поставку. Логістичні проблеми виникають не лише на етапі постачання самого теплового насосу, але і на етапі постачання запчастин для його ремонту або обслуговування. Для великих об’єктів очікування на запчастину може коштувати дуже дорого, адже один день простою скажімо торгово-розважального центру коштує чимало коштів. Опалювати резервним джерелом тепла, такими як електрокотел – також дорого і недоцільно, адже простоює дороге енергоефективне обладнання.

Іншим недоліком є великий  рівень шуму та вібрації обладнання. Одна установка зазвичай має набагато вищий рівень шуму ніж каскад з менш потужних теплових насосів.

По надійності рішення з одним або навіть двома тепловими насосами завжди поступається рішенню з каскадом теплових насосів. Якщо в каскаді вийде з ладу один тепловий насос або навіть два (що на практиці майже не можливо) – система в цілому буде працювати і виконувати поставлені задачі. В більшості випадків аварію буде майже непомітно. Запчастину для усунення несправності можна буде отримати максимально швидко зважаючи на її популярність, адже мова не йде про ексклюзивне рішення.

Теплові насоси для великих об'єктів

В системах з одним потужним тепловим насосом є питання з надлишковим теплом в міжсезоння.

Особливо коли мова йде про старт-стоп тепловий насос. В середині весни або осені потреба в теплі незначна, та суттєво менша ніж потужність теплового насосу. Це призводить до тактування теплового насосу (частого увімкнення і вимкнення), що суттєво скорочує термін служби обладнання. Для запобігання цього ефекту встановлюються буферні ємкості великої ємності та ціни.

В каскадному рішенні кожен тепловий насос є ступінню, це дозволяє максимально наблизити потужність теплових насосів до потреб в теплопостачанні в будь-який період року. Мінімальна ступінь увімкнення дорівнює потужності одного компресору теплового насосу.

Для великих об’єктів, в разі установки геотермального ТН, NIBE пропонує ще більшу кількість ступенів, так як кожен тепловий насос F1345 має два компресорних блоку і відповідно два щаблі.